Все для вашого інтер'єрупрактично все
16:12
Види лозоплетіння



Простий спосіб плетіння — заплітання непарної кількості стояків одиночним прутом через один проміжок за схемою «перед-за, перед-за» стояком у вигляді безперервного ряду, що йде по пологій спіралі. У замкнутих контурах виробів (різні кошики, кашпо, вази і тому подібні предмети) нашарування рядів ведеться колоподібно в одному напрямку зліва направо, а в плоских виробах прямокутної форми прут, доплетенний до крайнього стояка, огинає його і заплітається за тією ж схемою в зворотному напрямку, поки не буде досягнута висота стінки. Якщо довжина прута при цьому витрачена повністю, його нарощують новим: комель зістиковується з комлем, вершинний кінець з вершинним. 

Плетіння підставки під гаряче

Лозоплетіння — модна техніка декору використовується як для створення складних речей, так і найпростіших. Саме просте — підставка під гаряче. Плететься на хрестовині 4х4 у вигляді круглого денця. Закріплюємо хрест-навхрест два прути.

Я, наприклад, скріплюю м'яким дротом (він потім видаляється, але на початку роботи допомагає). Потім ще два, щоб відстань між ними була рівномірною. Прути-основа повинні бути трохи товщі, ніж качок (обплетення), рівні, і не звужуватися різко.

Так буде красивіше, і легше працювати. Спочатку хрестовина обплітається одним рядом мотузочки у два прути, потім ділять четвірки на пари, проплітаючи мотузки в два прути, і вісім мотузочок в два прути, розділивши пари.

Закінчують плетення двома мотузками в три прути. Отримаємо денце діаметром приблизно 12 см. Кінчики паличок-стояків, що стирчать із плетіння, відрізаємо і підставляємо до кожного по два додаткових із загостреними кінцями прутика, як можна глибше. Потім першу пару згинаємо на висоті 2,5-3 см і зверху другий заводимо за третю і четверту пари прутів, п'яту і шосту обводимо зверху, вивівши кінці під сьому пару прутів. На фото нижче поетапне плетіння підставки. 

Прути другої пари, виконавши в такій же послідовності свій шлях між іншими парами, притиснують прути першої пари, будуть заведені за восьму пару. Так само загинаємо третю пару, потім четверту і т.д. Останні три пари прутів охайно пропускаємо в просвіти, що залишилися між парами прутів, що утворили початок загину, суворо дотримуючись обраної послідовності за схемою: над другою, під наступними двома, над наступними двома. Після цього необхідно підтягнути кінці всіх пар прутів підставки так, щоб вони рівно лягли по всьому колу і заплести. За допомогою круглогубців «провести» вільні кінці як можна глибше. Якщо у вас на перших порах не вистачить терпіння і вправності, можна просто охайно обрізати кінці. Вийде «сонечко». 

Тепер наш витвір мистецтва можна відбілити перекисом водню, полакувати, пофарбувати акрилом, розмалювати тоненьким пензликом, прикрасити випалюванням. Можна зробити одну побільше — під чайник, і кілька поменше — під чашки.

Після виготовлення такого комплекту руки ваші звикнуть до нового матеріалу, і можна приступати до об'ємних речей. Тут вже потрібно вивчити серйознішу літературу. У рамках невеликої статті я не зможу пояснити, як з плоского денця переходити на вертикальні стінки. Моя справа — допомогти вам почати, стати впевненими у своїх силах. Можу тільки відкрити секрет: вигідно обрати шаблон — готову вазу, банку або коробку, і її безпосередньо обплітати. Так легше добитися чітких, або навпаки химерних і вишуканих форм.

Для того, щоб річ виглядала як дизайнерський шедевр, додавайте капронові шнури, шкіру, металеві елементи, скляні намистини. Можна в лічені хвилини «зістарити» річ, обробивши морилкою для дерева, а потім вибілити виступаючі частини. Коли ви створите кілька речей, то самі зрозумієте, як можна їх декорувати. Лозоплетіння — модна техніка декору.

За плетеними виробами закріпився імідж дачної обстановки. Але розроблені нові моделі повністю змінили цей стереотип. Крім класичних крісел і крісел-качалок виготовляються плетені з лози барні крісла, столи, дивани і інші предмети обстановки барів, кафе і офісних приміщень. Плели навіть ліжка і шафи. Робота останніх років показала, що власники вуличних кафе і ресторанів все частіше віддають перевагу не пластмасовим меблям, а плетеним, хоча вони і дорожчі. Справа в тім, що плетені меблі достатньо міцні, легкі і разом з тим мають естетичний вигляд. Причина такої міцності не тільки в матеріалі, а і в способі виготовлення виробів. Лозу не склеюють з багатьох деталей, а згинають, сплітаючи місця з’єднання. Лоза дуже добре гармонує зі склом. Із допомогою плетених меблів легко створити стиль свого приміщення. Навіть, якщо Ви купляєте предмети із різних гарнітурів, меблі в офісі не будуть виглядати різношерстно - м’якість ліній і затишок відрізняють всі меблі з лози. Це можуть бути шафи, етажерки, письмові столи, робочі крісла і т.д. Кабінет або готельний номер обставлений і прикрашений плетеними меблями з лози не потребує художника по інтер’єру – лоза сама по собі заповнює і прикрашає любий інтер’єр.

І зараз, не дивлячись на велику кількість найрізноманітніших меблів, плетені вироби з лози можна побачити в інтер’єрах різних стилів. Відмовлятись від старої технології сучасні дизайнери зовсім не збираються, так як плетені меблі з натуральних матеріалів виглядають естетично і при цьому екологічно безпечні.


Переглядів: 1501
0 голосів
Всього коментарів: 0
Додати коментар